Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Pamiętaj o szczepieniach przeciwko COVID-19

Ze względu na obecną sytuację społeczną i związane z nią zagrożenia w obszarze zdrowia publicznego Łódzki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny prowadzi w okresie 19.04.2022 r. – 02.05.2022 r. kampanię informacyjno promocyjną dot. szczepień przeciwko COVID 19. Kampania adresowana jest do mieszkańców województwa łódzkiego oraz licznie przybyłej grupy uchodźców z Ukrainy.

Szczepionki są najskuteczniejszą metodą chroniącą przed zakażeniem bądź ciężkim przebiegiem choroby. Każdy zaszczepiony to potencjalnie od kliku do kilkunastu osób uchronionych przed zarażeniem. Tę informację należy stale przypominać ze względu na wciąż istniejące zagrożenie oraz dynamicznie zmieniającą się sytuację epidemiologiczną i pojawiające się nowe warianty wirusa SARS – Co V – 2.

Skip to content