Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Po witowskim lesie podczas 41. Zlotu do środka Polski

W sobotę 14 maja odbył się 41. Zlot do środka Polski. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19 miłośnicy turystyki pieszej ponownie wędrowali po urokliwych zakamarkach gminy środka Polski. W tym roku swoje uroki odkrywał przed zlotowiczami las w Witowie.

Kilka minut po godzinie 9 sprzed budynku Urzędu Miejskiego w Piątku, po oficjalnym otwarciu Zlotu i wykonaniu pamiątkowego zdjęcia, na trasy wiodące najpiękniejszymi zakątkami gminy wyruszyło ponad 200 młodych turystów. Na trasach na uczestników zlotu czekały nie tylko piękne krajobrazy ale również zadania, które drużyny wykonywały i gromadziły punkty do klasyfikacji końcowej. Zabawa była przednia.  Dopisała  pogoda  i  humory.

Meta tegorocznego zlotu zlokalizowana była na terenie kompleksu sportowego w Piątku. Tu na powracających z wędrówki zlotowiczów czekała pyszna grochówka i woda mineralna oraz kolejne konkursy ? m.in. na ulepienie z plasteliny sowy oraz konkurs piosenki o Piątku. Po chwili regeneracji sił i rozegraniu ostatnich konkurencji przyszedł czas na podsumowanie  i  ogłoszenie  wyników.

W klasyfikacji o Puchar Burmistrza Piątku wśród drużyn przedszkolnych wygrała grupa z Przedszkola  im.  Jana  Pawła  II  w  Piątku.  W kategorii uczniów klas I ? III szkół podstawowych zwyciężyła drużyna z podstawówki w Czernikowie. Wśród uczniów klas IV-VIII na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna z podstawówki w Uniejowie, a  wśród drużyn ze szkół średnich zwycięstwo wywalczyła drużyna z LO w Ozorkowie.

Klasyfikacja końcowa:
1. SP Uniejów
2. SP Topola Królewska
3. SP Ostrowy
4. SP Piątek
5. SP Leśmierz

Gratulujemy!

Wszystkim uczestnikom 41. Zlotu do Środka Polski składamy serdeczne podziękowania za udział w zlocie, wspólną zabawę i zapraszamy za rok na 42. Zlot do Środka  Polski.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z rajdu – galeria

Skip to content