Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Podium dla uczennic z podstawówki w Piątku

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy zaprosiła dzieci i młodzież w wieku 7-15 lat do udziału w Powiatowym Konkursie Recytatorskim ?Pięknie być człowiekiem?. Eliminacje rejonowe w Łęczycy odbyły się w formie online. Nagrania należało dostarczyć do łęczyckiej biblioteki do 20 kwietnia 2021 roku. Wyniki ogłoszono 5 maja 2021 roku.

Tematem tegorocznego konkursu była ekologia, a mottem słowa Floriana Plita: ?Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas.?

Do konkursu przystąpiło 59 młodych recytatorów ze szkół podstawowych powiatu łęczyckiego. Jury po wysłuchaniu wszystkich recytacji nagranych w formie filmików video postanowiło wyróżnić i nagrodzić 25 najlepszych recytatorów. Ze szkoły podstawowej w Piątku sukces osiągnęły:

I miejsce: Eliza Gabryelczak ? kl. VIII b –  SP w Piątku (pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego p. R. Bednarek)

II miejsce: Oliwia Kamińska ? kl. I b –  SP w Piątku (pod kierunkiem nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej p. A. Osieckiej)

Uroczysty finał konkursu, który odbędzie się w Bibliotece dla dzieci i młodzieży przy ul. M. Konopnickiej 11 a w Łęczycy (parter) 1 czerwca 2021 roku (wtorek) o godz.15.00 Na finalistów czekają nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Łęczycy. Szóstka najlepszych recytatorów będzie reprezentować powiat łęczycki podczas finału w Książnicy Płockiej.

Uczniom i nauczycielom serdecznie gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za dalsze powodzenie w kolejnym etapie.
tekst: SP w Piątku

Skip to content