Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Policjanci przypomnieli o bezpieczeństwie podczas wakacji

We wtorek,  21 czerwca 2022r. odbyło się spotkanie uczniów klas I ? VIII z policjantami Posterunku Policji w Piątku na temat bezpieczeństwa podczas wakacji.
Funkcjonariusze policji poruszali tematy związane z bezpieczeństwem: nad wodą, w górach, w mieście, w lesie, podczas wakacyjnych wyjazdów. Dużo miejsca poświecili także bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Przestrzegali młodzież przed zażywaniem używek. Mówili o szkodliwości palenia papierosów, w tym także e papierosów, picia alkoholu, spożywania napojów energetyzujących oraz dopalaczy. Apelowali do uczestników spotkania, o zachowanie bezpieczeństwa podczas pomocy rodzicom w pracach polowych. Dzielnicowi uczulili również uczniów na zagrożenia płynące z Internetu, przypomnieli o właściwym korzystaniu z mediów społecznościowych oraz niebezpieczeństwach związanych z cyberprzemocą i niebezpieczeństwach płynących z Sieci. Poruszyli także zagadnienia dotyczące odpowiedzialności karnej nieletnich.

Uczniowie z uwagą słuchali rad i wskazówek prelegentów. Zapewnili, że chcą zdrowo, bezpiecznie i aktywnie spędzać wakacje 2022.
Na koniec młodzież podziękowała funkcjonariuszom policji za całoroczną współpracę, za wspieranie społeczności szkolnej w działaniach związanych z szeroko rozumianym bezpieczeństwem, ogromne zaangażowanie w działania profilaktyczne oraz współorganizowanie spotkań profilaktycznych. Do podziękowań przyłączyła się również pani dyrektor Krystyna Grabowska, dziękując za wieloletnią, owocną współpracę oraz wspieranie w podejmowanych inicjatywach.

tekst i foto: SP w Piątku

Skip to content