Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Pomaganie jest fantastyczną sprawą!

Szkolne Koło Wolontariatu działające w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie przeprowadziło w ostatnim czasie zbiórkę kasztanów. Uczniowie rywalizowali między klasami, która z nich zbierze najwięcej kasztanów w przeliczeniu na osobę. Celem tej akcji była wspaniała zabawa, wspólnie spędzony czas ze znajomymi, a ostatecznie zwycięstwo w rankingu szkolnym. Jednak najbardziej satysfakcjonująca okazała się ilość zebranych kasztanów  1888 kg oraz środki uzyskane z ich sprzedaży, które przeznaczone zostaną na cele charytatywne.

Kolejną akcją zorganizowaną w szkole była zbiórka warzyw dla podopiecznych Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Mocarzewie. Organizatorzy zbiórki kierują serdeczne podziękowania do wszystkich zaangażowanych: uczniów, rodziców, wychowawców, wolontariuszy. Koordynatorem akcji była p. Beata Mikołajczyk. Szkolne Koło Wolontariatu planuje kolejne przedsięwzięcia, ponieważ pomaganie jest fantastyczną sprawą.

tekst i foto: SP w Czernikowie

Skip to content