Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Pomóżmy pogorzelcom z Piątku wrócić do swoich mieszkań !!!

W nocy 2 kwietnia doszło do pożaru wielorodzinnego budynku przy ul. Pokrzywnej w Piątku. W wyniku tej tragedii niestety jedna osoba zmarła, a kilkanaście osób musiało opuścić budynek jak najszybciej, pozostawiając swój dobytek. W wyniku pożaru oraz działań gaśniczych zawalił się dach budynku, a część mieszkań uległa całkowitemu zniszczeniu lub zalaniu…
Mieszkańcy znaleźli tymczasowe miejsce pobytu w internacie tutejszej szkoły. Są pod opieką władz lokalnych: Urzędu Miejskiego oraz GOPSu w Piątku.
Niemniej, by wrócić do swoich mieszkań, potrzebna jest odbudowa oraz wyposażenie mieszkań w niezbędne sprzęty utracone w tej tragedii.

Między innymi dlatego została założona ta zrzutka.

Towarzystwo Miłośników Piątku i Okolic pragnie zaznaczyć, że zgromadzone w wyniku zbiórki środki pieniężne zostaną rozdysponowane wśród pogorzelców w ścisłej współpracy z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, który dokonywał już oględzin mieszkań i dysponuje wiedzą na temat strat mieszkańców.

TMPiO na bieżąco monitoruje sprawę i bardzo prosi o wsparcie finansowe, które pomoże wrócić rodzinom do mieszkań jeszcze w tym roku!

!!! LICZY SIĘ KAŻDA, NAWET NAJMNIEJSZA WPŁATA !!! ?

LINK: https://zrzutka.pl/z/dlapogorzelcowzpiatku

Skip to content