Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Poznawali uroki południa Polski

W dniach 11-15 czerwca 2018r. trwała pięciodniowa wycieczka, w której uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Czernikowie. Dla niektórych z nich to była pierwsza taka długa rozłąka z rodzicami. Nie przeszkadzało im to jednak w dobrej zabawie opartej na obcowaniu z przepiękna naturą, którą niewątpliwie stanowią Góry Świętokrzyskie, Pieniny i Beskid Sądecki. W trakcie 5 dni wycieczki dzieci mogły podziwiać: Gołobrza, Krynicę Zdrój, Zamek w Chęcinach, Busko Zdrój, Kościółek w Czchowie, Muszynę wraz z ogrodem 5 zmysłów, Szczawnicę, wąwóz Homole oraz zamek w Starym Wiśniczu. Stacjonujące nad jeziorem Rożnowskim w Bartkowej ? Posodowej dzieci mogły poczuć smak wakacji. Oprócz  wspinaczki górskiej dużą atrakcją było dla nich płynięcie statkiem. Rozpościerające się wokół jeziora widoki zapierały bowiem dech w piersiach. Nie tylko górskie krajobrazy wywoływały uśmiech na twarzach uczestników, wieczorna dyskoteka czy wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku były mocno oczekiwanym punktem programu wycieczki.
tekst i foto: SP Czerników

Skip to content