Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

PPIS apeluje o rozwagę podczas grzybobrania

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy apeluje o rozwagę podczas grzybobrania. Najbardziej trujące grzyby bywają łudząco podobne do jadalnych. Konsekwencje niewiedzy grzybiarzy mogą być bardzo poważne.

Państwowa Inspekcja Sanitarna zatrudnia grzyboznawców, którzy posiadają wszechstronną wiedzę na temat grzybów. Amatorzy grzybobrania chcący się upewnić, czy zebrane grzyby są bezpieczne dla zdrowia mają możliwość umówienia się z grzyboznawcą Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi, który bezpłatnie dokona oceny gatunkowej przedstawionych grzybów.

W celu umówienia spotkania z grzyboznawcą można dzwonić pod numery: 42 253 63 69, 42 253 63 60 lub skontaktować się drogą elektroniczną, pisząc na adres: z.rudnicka@pis.lodz.pl

Skip to content