Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Protest rolników w Piątku

We wtorek, 5 marca w Piątku protestowali rolnicy, by wyrazić swój sprzeciw m.in. w sprawie importu ukraińskiego zboża oraz wdrażania strategii „Zielonego Ładu”.

Jak wejdzie Zielony Ład, to już jest po rolnikach. Ceny za plony to kolejna tragedia. Metr żyta kosztuje teraz około 50 złotych. Jak się mają zatem ceny chleba, do cen za zboże. Myślę, że w dzisiejszym proteście weźmie udział około 300 ciągników. (…) – powiedział nam Mariusz Kasica, organizator protestu rolników w Piątku.

Nad bezpieczeństwem czuwali łęczyccy policjanci.

Protest powoduje czasowe utrudnienia na odcinku drogi wojewódzkiej numer 703 w miejscowości Bielice – przy wjeździe na autostradę A1. Kolejne utrudnienia mogą spotkać podróżujących na samej autostradzie A1. Tam, na 270 km, węzeł „Piątek” planowana jest blokada jezdni w kierunku Kutna i Strykowa – mówi asp. szt. Mariusz Kowalski, oficer prasowy KPP w Łęczycy.

Kierowcy traktorów trąbią i włączają sygnały świetlne. Wiele z nich ma flagi i transparenty z różnymi hasłami m.in. „Głod poczujesz – rolnika uszanujesz”, „Unijna polityka niszczy rolnika” czy „Przepraszamy za utrudnienia, ale mamy Zielony Ład do obalenia”

źródło: Łęczyca Nasze Miasto

Skip to content