Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Remont oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie

W oddziale przedszkolnym Szkoły Podstawowej im. Orła Białego przeprowadzony został gruntowny remont dwóch sal, dwóch łazienek, korytarza i szatni, który objął przebudowę ciągów komunikacyjnych: zamurowanie przejścia między salami oraz stworzenie bezpośredniego przejścia do drugiej z sal dla dzieci wyodrębnionego z przebudowanej łazienki, częściową wymianę instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej oraz jej zabudowę z płyt kartonowo-gipsowych, położenie gładzi gipsowych we wszystkich pomieszczeniach oraz pomalowanie ścian  i położenie tapety, wymianę podłóg: w salach ? paneli, w łazienkach i na korytarzu ? kafli, położenie glazury w łazienkach, wymianę ceramiki łazienkowej: sedesów, umywalek, podgrzewaczy wody, szafek, zamontowanie nowych drzwi z ościeżnicami do sal i łazienek, wykonanie zabudowy z płyt kartonowo-gipsowych z wbudowanym oświetleniem halogenowym w szatni.

Dzięki tak ogromnemu nakładowi pracy, pomysłowości i kreatywnemu podejściu do tej inwestycji, oddział przedszkolny zyskał zupełnie nowy wygląd, wyróżniający się nowoczesnością, nowatorskimi rozwiązaniami wykończenia wnętrz, piękną kolorystyką zarówno wykończenia, jak i wyposażenia. Poza pracami remontowo-budowlanymi zakupione zostało całkowicie nowe wyposażenie w postaci: szaf, szafek, regałów, biblioteczek, stolików i krzesełek dla dzieci, biurek i krzeseł dla nauczycieli, tablic mobilnych, magnetycznych tablic ściennych, dywanów.

Ze środków Organu Prowadzącego sfinansowana została część wyposażenia tj. szafy, regały, stoliki i krzesełka, biblioteczki  na kwotę 15.000 zł.

Jednak tak ogromna i kompleksowa metamorfoza całego oddziału przedszkolnego nie byłaby możliwa, gdyby nie sponsorzy, którzy odpowiedzieli na apel nauczycielki wychowania przedszkolnego pani Mileny Zwierzchowskiej o wsparcie niezbędne do przeprowadzenia remontu. Na ten apel odpowiedzieli:
– Firma E.T. PROMO z Łodzi, prowadząca działalność gospodarczą w zakresie usług co-packingu –  pakowania produktów spożywczych oraz przemysłowych oraz sponsor klubu piłkarskiego Widzew Łódź, która pokryła koszty prac remontowo-budowalnych w kwocie 25 000 zł.
– Firma P.H.U. Mariusz Drogosz z Piotrkowa Trybunalskiego ? główny wykonawca robót oraz sponsor, który wykonał prace i pokrył koszty materiałów budowlanych na kwotę 9 000 zł.
– Państwo Ewelina i Krzysztof Rzepeccy ? rodzice uczniów naszej szkoły, którzy zakupili i przekazali panele podłogowe wraz z podkładami, listwami, narożnikami na kwotę 2 500 zł.
– Ponadto rodzice dzieci uczęszczających do oddziału przedszkolnego: Agata i Paweł Kameccy, Justyna i Adam Moszczyńscy, Ewelina i Krzysztof Rzepeccy, Paulina i Grzegorz Woźniakowie, Justyna i Krzysztof Stróżewscy, Magdalena i Marcin Kmieciakowie, dobrowolnie zebrali kwotę 1 800 zł, z której sfinansowany został zakup zabawek oraz materiałów plastycznych i pomocy dydaktycznych dla dzieci.

Rada Rodziców naszej szkoły, która ze środków własnych pokryła koszty zakupu części wyposażenia, tj. biurka, krzesła, tablice mobilne i ścienne, dywany, materiały biurowe i dekoracyjne na kwotę 8 000 zł.

Dzięki zrozumieniu, wielkiemu sercu i hojności zarówno władz Gminy, Sponsorów, niezawodnych Rodziców oraz kreatywnej i przedsiębiorczej Rady Rodziców, dzieci ? główni odbiorcy naszej współpracy, zyskały godne warunki pobytu, nauki i rozwoju na miarę XXI wieku.

Składam również serdeczne podziękowania za zaangażowanie zawodowe, wielkie serce, poświęcony czas – pani Milenie Zwierzchowskiej oraz pani Edycie Stróżewskiej ? nauczycielkom oddziału przedszkolnego, które z wielkim oddaniem pracują z dziećmi i na rzecz dzieci oraz całej społeczności Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie.
tekst i foto: SP w Czernikowie

Skip to content