Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Spektakl o zdrowym odżywianiu

W piątek, 11 czerwca 2021r. do Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie zawitała ?Grupa T? z Torunia- zaprzyjaźniony teatr, tym razem online. Dzięki aktorom młodsi uczniowie obejrzeli świetny spektakl pod tytułem ?Mniam, mniam?. W przedstawieniu poruszony został problem zdrowego odżywiania i stylu życia.

Racjonalna dieta oraz prawidłowo wykształcone przyzwyczajenia dietetyczne zapewniają właściwy rozwój fizyczny i intelektualny dziecka. Sposób żywienia ma wpływ na koncentrację, zapamiętywanie, zdolność uczenia, a także lepsze wyniki  w nauce. Dlatego też ważne jest kształtowanie odpowiednich nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat.

Celem spektaklu było uświadomienie dzieciom, czym są zdrowe posiłki, jakie konsekwencje niesie za sobą nieprzestrzeganie zasad prawidłowego odżywiania, a także sięganie po używki. Aktorzy w zabawny sposób zaprezentowali, że zdrowy nie znaczy nudny! Zabrali młodych widzów do pysznego świata pełnego kolorów i fantastycznych przygód, które można przeżywać w kuchni. W sposób łatwy, humorystyczny i przystępny dla widza w każdym wieku uczyli dzieciaki jak dbać o swoje zdrowie. Finałowa piosenka wpadła w ucho i może być inspiracją do kolejnych spotkań z dziećmi poświęconym zdrowemu odżywianiu. Na to przedsięwzięcie pedagog szkolny  pozyskał środki z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działającej przy Urzędzie Miejskim w Piątku.
tekst i foto: SP w Czernikowie

Skip to content