Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Spotkanie na temat bezpieczeństwa w podstawówce w Czernikowie

W środę, 16 września 2020 r. w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie, w ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem, uczniowie uczestniczyli w  spotkaniu z przedstawicielem Posterunku Policji w Piątku p. Arturem Woźniakiem.

Mundurowy rozmawiał z uczniami o zachowaniu bezpieczeństwa w szkole, w  drodze do szkoły i do domu, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu na przejściu dla pieszych. Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi. Uświadomił też uczestnikom, jak należy radzić sobie w trudnych sytuacjach i do kogo zwrócić się o pomoc. Ponadto dzielnicowy przybliżył zasady obowiązujące przy przewożeniu dzieci  samochodem lub pojazdami rolniczymi oraz reguły bezpiecznego poruszania się rowerem. Zwrócił też uwagę na ważną rolę, jaką pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. W związku z tym,  uczniowie klas I-III otrzymali znaczki odblaskowe.

Na koniec, ze względu z panującą epidemią koronawirusa, dzielnicowy przypominał o stosowaniu się do obostrzeń i zaleceń sanitarnych: noszenia maseczek i rękawiczek w miejscach skupisk ludzkich oraz w zamkniętych pomieszczeniach (m.in. w sklepach, urzędach, innych miejscach użyteczności publicznej); zachowania zalecanych odległości. Prosił o czujność i ostrożność. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa i pracy policjanta. Mamy nadzieję, że dzięki takim  spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom z osobą, do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc, a uczniowie ?odblaskowo? zabłysną przykładem bezpiecznych zachowań   w szkole i poza nią.
tekst i foto: SP w Czernikowie

Skip to content