Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Spotkanie na temat bezpieczeństwa w podstawówce w Czernikowie

W dniu 6 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie w ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem uczniowie uczestniczyli w  spotkaniu z przedstawicielami Posterunku Policji w Piątku: sierż. szt. Kamilem Mikołajczykiem i asp. Dominikiem Wojtczakiem.
Goście mieli możliwość obejrzenia przedstawienia pt. „Bądź bezpieczny na drodze” w wykonaniu uczniów klasy II. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Uczniowie mieli możliwość porozmawiania z funkcjonariuszami o zasadach bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o prawidłowym poruszaniu się po jezdni w przypadku braku chodnika lub pobocza, o właściwym zachowaniu się na przejściu dla pieszych oraz bezpieczeństwie podczas oczekiwania na autobus szkolny, jak również podczas wsiadania i wysiadania z autobusu.
Dzielnicowi zwrócili uwagę na zagrożenia, jakie mogą czyhać na uczniów na drodze, omówili sposoby unikania i pokonywania ich. Ponadto przybliżyli zasady obowiązujące przy przewożeniu dzieci  samochodem lub pojazdami rolniczymi oraz jak należy bezpiecznie poruszać się rowerem. Opowiedzieli także o obowiązku noszenia elementów odblaskowych lub kamizelek przez pieszych  i rowerzystów po zmroku, poza strefą zabudowaną. Policjanci podkreślali, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych na odzieży czy plecakach. Tłumaczyli, że kiedy piesi są widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego, stają się  wówczas bezpieczniejsi. Każdy z przedszkolaków i uczniów otrzymał taki odblask. Oczywiście nie obyło się bez pytań ze strony uczniów, które dotyczyły przekazywanych przez policjantów informacji.
Spotkanie było interesujące i pouczające. Uczniowie podziękowali prowadzącym za wartościową i interesującą prelekcję, zapewniając, że wynieśli z niej wiele cennych informacji.
tekst i foto: SP w Czernikowie

Skip to content