Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Spotkanie z dietetykiem w podstawówce w Czernikowie

W dniu 26 listopada 2019r.w Szkole Podstawowej im.Orła Białego w Czernikowie w ramach działań na rzecz programów rządowych: ,,Owoce i warzywa w szkole? i ,,Mleko w szkole? oraz profilaktyki zdrowia gościła w szkole specjalistka dietetyk i psychodietetyczka w osobie Pani mgr Anny Karwala z Centrum Leczenia i Profilaktyki Ogólnej Clipo w Zgierzu.
Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie, zdrowy styl życia oraz dietę dostosowaną do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Formą zajęć był interesujący wykład połączony z prezentacją multimedialną  i dyskusją na temat zasad prawidłowego odżywiania. Pani dietetyk  omówiła główne błędy w diecie prowadzące do nadwagi  i otyłości oraz wielu innych groźnych chorób. Uczniowie klas I-VIII dowiedzieli się jak ważną rolę odgrywają dobrze skomponowane posiłki. Uzyskali także informacje na temat co powinni zabierać do szkoły na II śniadanie oraz jakich produktów należy unikać  lub ograniczać by cieszyć się zdrowiem, witalnością i dobrym samopoczuciem.
Młodzież z klas V-VIIIs korzystała również z formy warsztatowej z panią dietetyk. W części praktycznej uczyli się w jaki sposób zamienić ,,złe? produkty na lepsze, a co za tym idzie na zdrowsze. Uczniowie chętnie uczestniczyli w spotkaniu, gdzie pod okiem specjalisty przygotowywali zdrowe przekąski. Spotkanie warsztatowe zakończyło się degustacją własnoręcznie  wykonanych  zdrowych łakoci. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali materiały edukacyjne przygotowane przez panią dietetyk.
tekst i foto: SP w Czernikowie

Skip to content