Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Spotkanie z policjantem

Dnia 27 listopada 2019r. uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie odwiedził gość specjalny. Pan policjant, Krzysztof Szewczyk, opowiedział pierwszakom, jak powinni zachowywać się jako uczestnicy ruchu drogowego. Gość omówił zasady poruszania się po drodze, chodniku i podczas jazdy rowerem. Zwrócił też uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówił sposoby  dbania o bezpieczeństwo własne i innych, a także do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, z uwagą słuchały wypowiedzi pana policjanta, odpowiadały na pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Wiedziały, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych przez pieszych i rowerzystów po zmroku. Każdy uczestnik spotkania otrzymał w nagrodę od pana policjanta ?odblask?.
tekst i foto: SP w Czernikowie

Skip to content