Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Święto Patrona w przedszkolu

„Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo,
Projektem, który nieustannie się urzeczywistnia,
Przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta!?
Jan Paweł II

W piątek 18 maja przedszkolna społeczność obchodziła Dzień Patrona ? Jana Pawła II. W uroczystości wzięły udział przedszkolaki, Pani Dyrektor, nauczyciele oraz zaproszeni goście, m.in. – ks. Bogdan Skóra. Wspólne świętowanie wszyscy rozpoczęli od obejrzenia prezentacji multimedialnej o życiu Jana Pawła II, które było wzruszającym wspomnieniem Jego osoby, a jednocześnie podkreśleniem, jak ważne miejsce w sercu Papieża Polaka zajmowały dzieci. Przedszkolaki wyrecytowały także wiersze poświęcone Wielkiemu Polakowi oraz zaśpiewały radosne piosenki o Ojcu Świętym oraz Jego ulubioną pieśń oazową ?Barkę?. Następnie przedstawiciele starszych grup udali się pod pamiątkową tablicę poświęconą naszemu Patronowi, gdzie złożyli kwiaty i zapalili znicz. Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor podziękowała dzieciom za występ i zaprosiła na słodki poczęstunek ? ulubione ciastko Jana Pawła II. Wspólnie spędzony czas upłynął wszystkim w miłej, życzliwej i podniosłej atmosferze.
tekst i foto: Przedszkole w Piątku

Skip to content