Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Tadeusz Mytnik w podstawówce w Piątku

Tadeusz Mytnik – polski kolarz szosowy i torowy, podoficer Marynarki Wojennej, srebrny medalista olimpijski, trzykrotny medalista szosowych mistrzostw świata, wielokrotny mistrz Polski, zwycięzca Tour de Pologne, specjalista w szosowej indywidualnej jeździe na czas oraz handlowiec odwiedził Szkołę Podstawową im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku.

Spotkanie z kolarzem otworzyła pani dyrektor Krystyna Grabowska. Powitała przybyłych Gości w osobach: Pana Tadeusza Mytnika, Pana Mieczysława Nowickiego oraz Prezesa LKS ?Malina? Piątek Pana Bogdana Urbanka. Następnie głos zabrał Prezes Regionalnej Izby Olimpijskiej Pan Mieczysław Nowicki ? przedstawił Gościa.
Z kolei głos zabrał medalista Pan Tadeusz Mytnik. Opowiedział o swojej ścieżce sportowej, o sukcesach i porażkach. Zaapelował do zebranych, by ?mieli szacunek dla każdego zawodnika, dla rodziców, dziadków, dla rówieśników?.
Pan Mytnik opowiadał o codziennym życiu ?nie mieliśmy dużo pieniędzy, a dzięki uprawianemu kolarstwu zwiedziłem cały świat?. Apelował ?znajdujcie czas na sport, odchodźcie od komputerów, życie jest piękne i szkoda czasu na wielogodzinne wpatrywanie się w ekran monitora?. Zachęcał młodych ludzi ?edukujcie się, idźcie na salę sportową, biegajcie, a to wszystko zaowocuje w przyszłości?. Nawoływał uczniów ?sport, sport ? nauka, nauka ? wszystko musi iść w parze. Namawiał uczniów, by podróżowali rowerem przez życie, przez świat, by poznawali ten świat. Podkreślał, że ?droga jest zawsze otwarta do medalu, to zależy także od nas samych, od naszej postawy?.
Oczywiście uczestnicy spotkania mieli możliwość dotknięcia trofeów sportowca ? medali i koszulek ze sportowych kolarskich zmagań. Oczywiście zadawali wiele pytań, odpowiadali na pytania Mistrza, otrzymując nagrody za posiadaną wiedzę sportową wraz ze znaczkiem 100 ? lecia PKOL. Oczywiście wiele rozmów toczyło się już po spotkaniu, uczniowie prosili o autografy Mistrza.

Ta wyjątkowa lekcja w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku nt. ?Dotknij olimpijskiego medalu? należy do niezwykle ciekawych i niecodziennych zajęć, która na długo pozostanie w pamięci uczestników spotkania.
Na koniec Pani dyrektor, w imieniu Pana Wójta Gminy Piątek Krzysztofa Lisieckiego, wręczyła Panu Tadeuszowi Mytnikowi CERTYFIKAT POTWIERDZAJĄCY POBYT W GEOMETRYCZNYM ŚRODKU POLSKI.
tekst i foto: SP w Piątku

 

Skip to content