Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Test na obecność SARS-CoV-19 w aptece

Wydział Zdrowia Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi uprzejmie informuje, że od 27 stycznia 2022 roku istnieje możliwość wykonania bezpłatnego testu antygenowego na obecność SARS-CoV-19 w aptece.

Lista aptek biorących udział w programie jest na bieżąco aktualizowana i zamieszczana na stronie

https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/test-w-mobilnym-punkcie-pobran#apteki

Test jest opłacany przez Narodowy Fundusz Zdrowia i nie jest na niego potrzebne skierowanie. Nie ma ograniczenia liczby testów, które mogą być wykonane u jednej osoby. Badanie przeprowadzi farmaceuta – pobierze wymaz z nosogardzieli, wykona test i przedstawi wynik na miejscu. Wynik będzie również dostępny systemie. Pacjent otrzyma go SMS-em lub przez Internetowe Konto Pacjenta.

Skip to content