Trwa realizacja projektów ?Sołectwo na plus?

W trzech sołectwach na terenie gminy Piątek trwają prace związane z realizacją projektów dotowanych w ramach naboru ?Sołectwo na plus?. W tym roku na liście sołectw, których projekty umieszczono na liście projektów współfinansowanych przez Województw Łódzkie znalazły się Czerników, Konarzew i Piekary.

W sołectwie Czerników realizowany jest projekt Strefa rekreacji?. Całkowity koszt projektu wyniesie 16 174 zł. Dofinansowanie z Województwa Łódzkiego ? 10 000 zł. Kwotę 6 174 zł dokłada Gmina Piątek z własnego budżetu. W ramach realizacji projektu w Czernikowie powstanie miejsce odpoczynku i relaksu dla mieszkańców wsi.  Ogólnodostępna wielofunkcyjna, plenerowa strefa aktywności skierowana będzie do różnych grup wiekowych.

Tegoroczny projekt sołectwa Konarzew ? ?Wspólnie dla dobra naszej małej Ojczyzny?  zamyka się budżetem 12 630 zł. Dofinansowanie z Województwa Łódzkiego ? 10 000 zł. Kwota 2 630 zł pochodzi z budżety Gminy Piątek. Realizacja projektu będzie polegała na zrobieniu boiska do piłki siatkowej plażowej oraz widowni przed mini-amfiteatrem.

W sołectwie Piekary realizowany jest projekt ?Wyposażenie świetlicy wiejskiej w Piekarach?. Jego całkowity koszt wyniesie 15 220 zł. Dofinansowanie z Województwa Łódzkiego ? 10 000 zł. Kwotę 5 220 zł dokłada Gmina Piątek. W ramach realizacji projektu zakupione zostaną stoły i krzesła, które pozwolą na organizację w świetlicy różnego rodzaju spotkań, warsztatów, szkoleń itp.