Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Turniej Halowej Piłki nożnej szkół podstawowych

W środę 26 lutego 2020 r. w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego odbył się  Turniej  Halowej Piłki Nożnej LZS ?Szkół Podstawowych? o Mistrzostwo Powiatu Łęczyckiego i Puchar Starosty Łęczyckiego w kategorii dziewcząt i chłopców klas VII i VIII.

Do turnieju przystąpiły cztery szkoły z powiatu łęczyckiego w kategorii chłopców: Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku, Szkoła Podstawowa z Witoni, Szkoła Podstawowa z Góry Św. Małgorzaty oraz Szkoła Podstawowa ze Świnic Warckich, natomiast w kategorii dziewcząt dwie drużyny: SP. Piątek i SP. Góra Św. Małgorzaty

Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

w kategorii chłopców:
I miejsce ? Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku
II miejsce ? Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej Polski w Witoni
III miejsce ? Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Świnicach Warckich
IV miejsce – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Górze Św. Małgorzaty

w kategorii dziewczęta:
I miejsce ? Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Górze Św. Małgorzaty
II miejsce ? Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku

W skład drużyny chłopców reprezentującej piątkowską podstawówkę weszli: bramkarz: Wojciech Jagiełło VII c, Rafał Czubalski VIIc, Piotr Sakiewa VIIc, Marcin Galiński VI b, Jakub Błaszczyk VIIIa, Mateusz Kacprzak VIIIa, Kacper Błachowicz VIIIa, Szymon Kucharczyk VIIIb , Adam Wosiecki VIIa.

Skład drużyny dziewcząt reprezentujących szkołę podstawową w Piątku weszły: bramkarz: Alicja Sołtyszewska VIIIa, Alicja Bagrowska VIIIa, Klaudia Gałązka VIIIa, Wiktoria Banaszczyk VIIIa, Julia Góral VIIIb, Julia Gamrowska VIIIb, Alicja Andrzejczak VIIIb, Oliwia Cegiełko VIIIb, Julita Szczepaniak VIIIb

Tytuł ?Najlepszego Bramkarza?  zdobył uczeń SP Piątek – Wojciech Jagiełło z klasy VII c. Tytuł ?Najlepszego Zawodnika? ?  Miłosz Smakowski z kl. VII SP Witonia oraz w kategorii dziewcząt tytuł ?Najlepszej Zawodniczki? uzyskała Klaudia Gałązka z VIII aSP Piątek. Wojtek, Miłosz  i Klaudia otrzymali statuetki. Zwycięzcy  I i II miejsca otrzymali dyplomy i puchary.

Chłopcy zakwalifikowali się na etap wojewódzki. Turniej sędziował p. Piotr Gołek.
tekst i foto: SP w Piątku

Skip to content