Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Uczniowie z podstawówki w Piątku uczyli się pływać

Uczniowie klas drugich i klasy IIIa piątkowskiej podstawówki zakończyli I etap projektu ?Umiem pływać? współfinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu  przy udziale Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Łodzi i wsparciu finansowym Burmistrza Piątku Pana Krzysztofa Lisieckiego.

Po 10  wrześniowych spotkaniach na basenie ?Wodnik? w Ozorkowie i intensywnym treningu pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorów  mogą z pełnym przekonaniem powiedzieć , że w wodzie czują się jak ryby. Uczniowie wyjeżdżali na basen trzy razy w tygodniu w każdy: wtorek, środę i czwartek. Wszyscy oswoili się z wodą i nikt się jej nie boi chociaż każdy czuje przed nią respekt. Dzieciaki ćwiczyły i przy zabawie nabywały kolejne umiejętności na poszczególne stopnie pływackie. Potrafią zanurzyć się pod wodę i wykonać pod wodą wiele ćwiczeń. Pływają na plecach i  pływając z przyborem dawały sobie radę nawet na dużym basenie. Nie wszyscy nabyli najwyższą umiejętność pływania, ale wszyscy czerpali ogromną radość ze wspólnej zabawy.

Uczniowie klasy III i kilkoro uczniów z klasy II pięknie potrafią pływać ?strzałką? na dużym basenie, bez strachu wskoczyć ze słupka do wody i pokonać na czas dystans całej długości basenu. Mistrzem pływania został Igor Stańczyk, który w wyścigach nie miał sobie równych. Wspaniałymi pływaczkami okazały się również dziewczyny: Ania Filipińska, Lena Darmach z klasy III oraz Marysia Kalusińska z II a, które  nie ustępowały zaangażowaniem i umiejętnościami chłopcom.

Od października realizowany będzie II etap tego projektu, z którego skorzystają kolejni uczniowie z klas I i III b pod opieką swoich nauczycieli.

tekst i foto: SP w Piątku

Skip to content