Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ulotka informacyjna dla uchodźców z Ukrainy

ulotka informacyjna dla uchodźców z Ukrainy

 

Szanowni Państwo,

tak jak cały cywilizowany świat, również my wszyscy tworzący wspólnotę narodową i lokalną jesteśmy głęboko poruszeni brutalnym i barbarzyńskim atakiem Federacji Rosyjskiej na swojego sąsiada ? Ukrainę 24 lutego 2022 r. Biorąc pod uwagę, iż konflikt generowany przez Rosję eskalował od kilkunastu tygodni, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wraz z wojewodami przygotowywało i testowało konieczne plany działania.

W ramach czynności podejmowanych przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego ŁUW wszystkie służby podległe Wojewodzie Łódzkiemu przygotowały kompleksowy plan działania na wypadek przyjmowania uchodźców z Ukrainy.  Bezpośredni atak Federacji Rosyjskiej sprawił, iż scenariusz w którym koniecznym będzie udzielenie pomocy humanitarnej obywatelom Ukrainy stał się realny.

W ciągu ostatnich godzin samorządowcy, przedstawiciele kościołów, organizacji społecznych, ludzie dobrej woli i wrażliwego serca z terenu naszego województwa zgłaszają różnorodne oferty pomocy. Chciałbym tym wszystkim osobom bardzo serdecznie podziękować i wyrazić uznanie  za ich obywatelską postawę.

Biorąc pod uwagę możliwość dalszej eskalacji konfliktu ukraińsko-rosyjskiego zwracam się do Państwa z prośbą o zgłaszanie propozycji wsparcia dla sąsiadów z Ukrainy, których życie i zdrowie jest zagrożone. Pragę zaznaczyć, iż w pierwszej kolejności zamierzamy korzystać ze zgromadzonych przez administrację rządową w terenie zasobów lokalowych. Jednak Państwa wsparcie i współdziałanie może być istotnym wkładem w nasz wspólny wysiłek (…)

Szanowni Państwo, jesteśmy zmuszeni działać w trudnym czasie, wymagającym współdziałania i wzajemnego zaufania. Jednak jestem przekonany, że tak jak wielokrotnie w historii naszej Ojczyzny potrafiliśmy pokazać solidarność, tak i tym razem staniemy wspólnie na wysokości zadania.

 Z wyrazami szacunku
WOJEWODA ŁÓDZKI
Tobiasz Bocheński

Skip to content