Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

W 2024 – kontynuacja grantów Sołectwo na plus

Szanowni Państwo.

od początku obecnej kadencji Samorząd Województwa Łódzkiego na potrzeby realizacji projektów sołeckich udzielił dotacji w kwocie blisko 37 mln złotych. Przekazywaliśmy je jako tzw. „małe granty sołeckie”, których wysokość podnieśliśmy z 5 tys. do 12 tys. zł i „duże granty” w wysokości 100 tys. zł. Maksymalnie uprościliśmy też sposób składania wniosków o wsparcie. Pomogliśmy w ten sposób zrealizować blisko 2,6 tys. projektów, którymi pomysłodawcami byli sami mieszkańcy. Powstały lub zostały zmodernizowane sale i świetlice wiejskie, centra zabaw i rekreacji, ogrody edukacyjne, miejsca integracji mieszkańców. Tylko w tym roku dofinansowanie dla Waszych inicjatyw wyniosło 14 mln zł.

Z radością pragnę Państwa poinformować, że w 2024 roku Samorząd Województwa Łódzkiego będzie kontynuować znane już Państwu programy „Sołectwo na plus” oraz „Infrastruktura sołecka na plus”. Wsłuchując się w Wasze sugestie, które przekazywaliście mi na spotkaniach w terenie, pragniemy uruchomić dla Państwa jeszcze jeden, nowy program wsparcia projektów przeznaczony głównie dla tych sołectw, w których brakuje lokalu przeznaczonego na organizowanie zebrań sołeckich czy wydarzeń integrujących mieszkańców.

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom postanowiliśmy również przyśpieszyć ogłaszanie naborów wniosków, aby było łatwiej zdążyć z realizacją planów do końca roku kalendarzowego. W związku z tym zachęcam do obserwowania strony internetowej Samorządu Województwa Łódzkiego www.lodzkie.pl/rolnictwo, gdzie w odpowiednich zakładkach sukcesywnie, począwszy od końca listopada br., będą ogłaszane kolejne nabory.

Przypominamy, że zgłoszenia do naboru będzie mógł złożyć każdy Sołtys z terenu województwa łódzkiego, w imieniu swojego Sołectwa.

Serdecznie zapraszam do udziału.

Marszałek Województwa Łódzkiego
Grzegorz Schreiber

Pismo Marszałka -nabory na 2024

 

Skip to content