Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

W Czernikowie – spotkanie z dietetykiem

W czwartek, 8 września 2022r w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie odbyło się spotkanie z dietetykiem klinicznym oraz trenerem personalnym Mateuszem Wachem. Spotkanie adresowane było do rodziców uczniów tejże szkoły.

Celem zajęć było zwrócenie uwagi dorosłych na prawidłowe odżywianie, zdrowy styl życia swoich pociech oraz choroby, które są konsekwencją otyłości.  Zdrowe nawyki żywieniowe i uprawianie sportu pozwolą cieszyć się zdrowiem. Ciekawa prelekcja połączona była z prezentacją piramidy żywieniowej rozmową na temat prawidłowego odżywiania się.
Rodzice podczas spotkania dowiedzieli się jak wygląda dobrze skomponowany pierwszy posiłek, którym jest śniadanie oraz jak ważna rolę odgrywają warzywa i owoce. Pan Mateusz odpowiadał także na wiele pytań rodziców. Pytanie dotyczyły między innymi zdrowych zamienników produktów spożywczych, przykładowych ćwiczeń, które dzieci mogą wykonywać w domu i wielu innych spraw dotyczących odżywiania się.

tekst i foto: SP w Czernikowie

Skip to content