Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Narodowe Czytanie w środku Polski

Gminna Biblioteka Publiczna w Piątku po raz kolejny bierze aktywny udział w akcji Narodowe Czytanie”. Lekturą tegorocznego, jedenastego ?Narodowego Czytania? były ?Ballady i romanse? Adama Mickiewicza.

W Parku im. Tadeusza Kościuszki w piątek, 9 września. ?Ballady i romanse? Adama Mickiewicza czytali:
Burmistrz Piątku – Krzysztof Lisiecki, Dyrektor GOK w Piątku – Dariusz Struszczak, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego – Adrianna Łempicka-Kmieciak, Uczniowie SP – Wiktoria Błocisz, Michalina Jaborska, Dawid Olczak. Nauczycielki Zespołu Mechanizacji Rolnictwa im. Bohaterów Walk nad Bzurą w Piątku – Radosława Zazoniuk i Janina Wejt-Świątkiewicz, Uczeń Zespołu Szkól Mechanizacji Rolnictwa im. Bohaterów Walk nad Bzurą w Piątku – Bartosz Augustyniak, Panie z DKK przy GBP – Halina Sukiennik, Barbara Garus, Janina Rydecka, Justyna Lichota, Elżbieta Szymczak, Anna Piwnicka, Krystyna Grabowska.
Utworów wysłuchali uczniowie klasy III ZSMR pod opieką Pani Polonistki – Dominiki Starzyńskiej oraz Uczniowie klasy VIIa SP w Piątku – pod opieką Pani Bożeny Szymczak

Na pamiątkę tego wydarzenia wszystkim uczestnikom wręczono okolicznościowe zakładki i buttony Narodowe Czytanie – 2022.
Serdecznie dziękujemy Wszystkim za udział w akcji Narodowego Czytania i wysłuchanie czytanych utworów. Już dziś zapraszamy na kolejne ?Narodowe Czytanie?. Przyszłoroczną lekturą będzie ?Nad Niemnem? Elizy Orzeszkowej.

tekst i foto: GBP w Piątku

 

Skip to content