Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Warsztaty wielkanocne w zagrodzie edukacyjnej w Konarzewie

W środę, 17 marca w Zagrodzie Edukacyjnej Konarzewie odbyły się Warsztaty Wielkanocne z udziałem uczniów klasy III a Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku pod opieką wychowawczyni pani Moniki Kaczorkiewicz oraz mamy jednej z uczennic ? pani Beaty Boreckiej i babci ucznia ? pani Aleksandry Galińskiej.

Każdy uczeń miał możliwość własnoręcznie wykonać jajko wielkanocne z wikliny papierowej oraz udekorować zajączka z ciasta kruchego. Prace zostały przyozdobione koralikami, tasiemkami, cekinami, bądź wiosennymi kwiatkami. Przed wykonaniem rękodzieł uczniowierozmawiali o zwyczajach i tradycjach związanych z nadchodzącymi świętami, a podczas przerwy skosztowali przygotowanych przez gospodarzy wyrobów: sera białego, dżemów owocowych, chleba z pieca oraz masła. Trzecioklasiści odwiedzili również zwierzęta zamieszkujące gospodarstwo, a nawet je karmili. Warsztaty poprowadzili właściciele Zagrody Edukacyjnej w Konarzewie.

tekst i foto: SP w Piątku

Skip to content