Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Wycieczka uczniów z Czernikowa do drukarni

W poniedziałek, 27 listopada dzieci ze Szkoły Podstawowej im Orła Białego z klas 0-3 odwiedziły Księgarnię Tuliszków w Żychlinie oraz Konińską Drukarnię Dziełową w Koninie.

Głównym celem wycieczki było zapoznanie z etapami powstawania książki. Dzieci po raz pierwszy mogły zobaczyć halę fabryczną i maszyny poligraficzne, które wzbudziły wielki podziw oraz wysłuchać opowieści o tym, jaką drogę ma przebyć biała kartka, aby zamienić się w kolorową książkę. Aby zwiedzanie drukarni przebiegało sprawnie i bezpiecznie, uczniowie zostali podzieleni na grupy: pierwsza grupa zwiedzała i obserwowała czynności wykonywane przez maszyny poligraficzne podczas procesu drukowania tekstu, rozcinania papieru, składania i sortowania, a druga grupa w tym czasie była pochłonięta warsztatami. Dzieci z młodszej grupy ozdabiały zakładkę do książki, a grupa starsza wykonywała okładkę wybranej bajki. Uczniowie mieli również okazję zwiedzić wielkie magazyny wypełnione ogromną ilością książek. Mogli również zakupić wybrane przez siebie książeczki. Na koniec na uczniów oraz nauczycieli czekała miła niespodzianka, każdy dostał upominek. Wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili, że było to bardzo ciekawe doświadczenie!

tekst i foto: SP w Czernikowie

Skip to content