Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Wydarzenia sportowe plus – trwa nabór wniosków

Puchar Świata w Nordic Walking 2023, Mistrzostwa Polski kobiet w zapasach czy  Halowe Indywidualne Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Spale to tylko trzy z 65 imprez sportowych, które w tym roku zostały zorganizowane na terenie województwa łódzkiego w ramach konkursu ,,Wydarzenia sportowe plus”.
Właśnie ruszył nabór wniosków w kolejnej edycji a Zarząd Województwa Łódzkiego do rozdysponowania przeznaczył aż 1 mln 500 tys. zł.

Do składania wniosków w konkursie zachęca organizacje pozarządowe, w tym kluby sportowe, marszałek Grzegorz Schreiber.

Wiemy wszyscy bardzo dobrze, jak ważna dla zdrowia jest aktywność fizyczna, dlatego Łódzkie wspiera sport. Półtora miliona złotych pozwoli na jeszcze większą liczbę wydarzeń sportowych – mówi marszałek województwa.

Dotację,  do 20 tys. zł złotych, można przeznaczyć na: organizację imprez sportowo-rekreacyjnych o zasięgu wojewódzkim, ogólnopolskim, międzynarodowym, mających szczególne znaczenie dla promocji i rozwoju sportu w województwie łódzkim.
Dotacje są przeznaczone na organizację Mistrzostw Polski, Świata czy Europy w wybranych dyscyplinach. Szereg klubów otrzymuje dotacje także na zawody o zasięgu regionalnym. Dla wielu organizatorów jest to doskonała okazja do prezentacji bazy sportowej województwa, upowszechniania poszczególnych dyscyplin sportu, prezentacji osiągnięć sportowych regionu.

Termin składania ofert w systemie www.witkac.pl upływa 21.12.2023 r.

Szczegóły konkursu: https://tiny.pl/c8fx9

tekst i foto: lodzkie.pl

Skip to content