Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Wyjątkowa lekcja przyrody

W poniedziałek  25 marca od samego rana, w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku, odbyło się spotkanie uczniów klasy VI b z koordynatorem projektu ?Realizacja Krajowego Planu Ochrony Kulika Wielkiego – etap I? – panem Piotrem Dębowskim nt. ?Ochrony i występowanie ptaków w dolinach rzecznych?.  

Zajęcia przyrodnicze, pod okiem ornitologa polegały na wspólnej rozmowie, wymianie doświadczeń, przekazaniu wiedzy z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej, pokazaniem sprzętu, którym posługują się ornitolodzy w trakcie prac terenowych.
Lekcja z przyrodnikiem to efekt prowadzonej na tym terenie projektu czynnej ochrony błotniarka łąkowego. Jeden z uczniów miał możliwość wcielić się w rolę ornitologa zaopatrzonego w sprzęt, pełne wyposażenie w celu prowadzenia badań przyrodniczych. Jak twierdzi ? poczuł wagę wykorzystywanego przez przyrodników sprzętu i ważność działań w tym zakresie. Uczniowie mieli możliwość rozróżniania różnych odgłosów ptaków i innych zwierząt. Niektórzy wykazali się wyjątkową wiedzą. W nagrodę otrzymali od prowadzącego piękne książki przyrodnicze. Pan Dębowski zachęcał młodzież do rozwijania swoich pasji, zainteresowań, zachęcał do obcowania z przyrodą, bo jest piękna, bogata i należy o nią dbać.  Uczniowie zainteresowali się tematem,  co może zaowocuje kolejnymi spotkaniami dla młodych adeptów przyrody.
Informacje o projekcie są dostępne na stronie: http://ochronakulika.pl/

tekst i foto: SP w Piątku

Skip to content