Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Wyposażają świetlicę w Orenicach

Jednym z pięciu sołectw Gminy Piątek, które w bieżącym roku realizują projekty dofinansowane grantami „Sołectwo na Plus” jest sołectwo Orenice. Celem projektu jest zapewnienie możliwości wykorzystania wyremontowanej świetlicy wiejskiej w Orenicach do organizacji spotkań mieszkańców – zarówno dla dzieci, jak  i dorosłych.

Dzięki dofinansowaniom z Województwa Łódzkiego kwotą 12 tys. zł i Gminy Piątek – kwotą 6,2 tys. zł świetlica wyposażana jest w stoły i krzesła oraz zaplecze kuchenne. Powstaje także kącik edukacyjno-zabawowy  dla  dzieci. W jednym z pomieszczeń świetlicy ustawiono już zakupione oraz zmontowane stoły i krzesła. Wypełniło się także  pomieszczenie kuchenne, w którym zainstalowano zakupioną kuchnię, okap i zmywarkę do naczyń. Pierwsze elementy wyposażenia trafiły także do powstającego w świetlicy kącika edukacyjno-zabawowego dla dzieci. Ogromne klocki oraz piankowe siedziska bardzo spodobały się dzieciom. W najbliższym czasie do kącika trafią jeszcze: ekran i rzutnik oraz edukacyjne gry planszowe.

Skip to content