Miejsce plenerowych eventów powstało w Bielicach

Dobiegły końca prace związane z realizacją przez sołectwo Bielice-Broników projektu „Plenerowe eventy kluczem do integracji lokalnej społeczności”. Efektem jest wybrukowany plac przy  świetlicy w Bielicach, na którym stanęła drewniana altanka stanowiąca miejsce przyszłych eventów plenerowych.

Realizacja projektu zamknęła się kwotą 18 300 zł. Projekt był współfinansowany przez Województwo Łódzkie kwotą 12 000 zł. Pozostałe środki w kwocie 6 300 zł pochodziły z budżetu Gminy Piątek. Po dokonaniu rozeznania rynku i wyborze oferty na zakup materiałów do wybrukowania placu i materiałów do budowy altanki zaangażowani w realizację projektu mieszkańcy sołectwa dokonali zakupu materiałów. Kolejnym etapem prac było wyrównanie terenu i ułożenie kostki. Następny etap realizacji projektu, to budowa altanki stołu i ław. Pierwotnie planowano wykonanie dwóch mniejszych stołów do altanki. Jednak podczas realizacji projektu zdecydowano się na wykonanie jednego większego stołu, który jest bardziej funkcjonalny niż dwa mniejsze. Ostatnie prace polegały na pomalowaniu – zabezpieczeniu altanki preparatem do konserwacji drewna. Na koniec zamontowano dużą tablicę informującą o współfinansowaniu projektu przez Województwo Łódzkie (na elewacji budynku świetlicy) oraz dwie małe na altance. Na stole i ławach naklejono też stosowne naklejki.

Będący odpowiedzią na potrzeby lokalnej społeczności projekt przyczynił się do zagospodarowania przestrzeni przy budynku świetlicy, poprawił estetykę sołectwa oraz stworzył warunki do organizacji różnego rodzaju spotkań i eventów na świeżym powietrzu. To z kolei pozytywnie wpłynie na proces integracji mieszkańców. Realizacja projektu przyczyniła się także do promocji sołectwa Bielice-Broników, Gminy Piątek i Województwa Łódzkiego, które wspiera aktywność wspólnot na obszarach wiejskich.