Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Za nami 21 edycja wyścigów „Jedziemy śladami Mieczysława Nowickiego”

W sobotę 24 września 2022r. w Witowie odbyły się 21 Młodzieżowe Mistrzostwa Powiatu Łęczyckiego ,,Jedziemy śladami Mieczysława Nowickiego.? Imprezę rekreacyjno-sportową otworzył Burmistrz Piątku – Krzysztof Lisiecki wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej ? Danielem Gorącym,   Radnym Powiatu łęczyckiego – Zenonem Dąbrowskim,  przedstawicielem Starostwa Powiatowego Inspektorem ds. Sportu – Andrzejem Owczarkiem, Prezesem LKS ,, Malina” Piątek – Bogdanem Urbankiem oraz Andrzej Kowalskim – pomysłodawcą imprezy.

Wśród honorowych Gości znaleźli się Pan Mieczysław Nowicki mistrz świata, dwukrotny medalista olimpijski z Montrealu w 1976 roku. Gośćmi specjalnymi byli olimpijczycy: Gabriel Kabza, Kazimierz Maranda i Mirosław Żelkowski.  Gościliśmy również  Posła na Sejm RP Marka Matuszewskiego. Rywalizujących zawodników 21 edycji wyścigów „Jedziemy śladami Mieczysława Nowickiego” odwiedził też jeden z uczestników pierwszych zawodów.

Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali nauczyciele i wychowawcy ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku na czele z dyrektorem szkoły – Adrianą Łempicką-Kmieciak. Prawidłowy przebieg wyścigów nadzorowali sędziowie: Andrzej Bielicki, Piotr Bielicki, Wiesław Fus oraz nauczyciele wychowania fizycznego Aleksandra Raj, Magdalena Wróblewska oraz Krzysztof Korzewski – konferansjer imprezy.  Opiekę medyczną zapewnili druhowie z OSP w Piątku.

Zdobywcy I, II, III miejsca w poszczególnych kategorii otrzymali medale i dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów i organizatorów imprezy. Wyścigom rowerowym towarzyszyła przesympatyczna atmosfera, z zachowaniem zasad fair play. Na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy wyścigów wzięli udział w pieczeniu kiełbasek przy ognisku.

Wszystkim, którzy pomagali przy organizacji XXI MŁODZIEŻOWYCH MISTRZOSTW POWIATU ŁĘCZYCKIEGO W WYŚCIGACH ROWEROWYCH ?JEDZIEMY ŚLADAMI MIECZYSŁAWA NOWICKIEGO? ? bardzo dziękujemy!

Tabela wyników

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wyścigów

 

Skip to content