Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Zakończenie międzynarodowego projektu w podstawówce w Piątku

Szkoła Podstawowa w Piątku przedstawia produkt finalny realizacji międzynarodowego projektu  – audiobooka książki autorstwa Margaret Davidson pt., ?Helen Keller?. Cel został projektu został osiągnięty, wspólnie z uczniami z innych państw stworzono audiobooka dla dzieci z dysfunkcją wzroku, równocześnie ułatwiając im dostęp do książek w języku angielskim.

W szkole w Piątku projekt był koordynowany przez nauczycielkę języka angielskiego panią Agnieszkę Adamiak.  Audiobook powstał przy udziale 53 uczniów z 9 szkół biorących udział w projekcie tj.  5 szkół z Turcji, po jednej z Francji, Litwy, Rumunii i szkoły z Piątku. Strony zostały przydzielone poszczególnym uczniom, którzy przeczytali je na głos po angielsku. Nasi uczniowie, uczestnicy projektu także czytali przydzielone im strony tego audiobooka.

Wybrana książka, nie jest przypadkowa. Głowna bohaterka Helen Keller jest autentyczną postacią , która w wieku 19 miesięcy utraciła wzrok, słuch i częściowo możliwość mówienia. Jednak dzięki pomocy nauczycielki Anny Sullivan ukończyła studia, uzyskała doktorat z filozofii i zdobyła znajomość kilku języków.  Życie Helen Keller to przykład poświęcenia, heroizmu  nauczycielki i wytrwałości uczennicy oraz wielkie świadectwo zwycięstwa człowieka nad przeciwnościami losu.  Biorąc udział w projekcie uczestnicy solidaryzowali się z osobami  z wadami wzroku oraz  innymi niepełnosprawnościami.

Zapraszamy i zachęcamy do słuchania audiobooka książki autorstwa Margaret Davidson pt., ?Helen Keller?  z wykorzystaniem linku: https://read.bookcreator.com/e2JePlh7jRSwc4kMm6xq4bAsrTR2/2Lasul04QaKdo4L4hCmQGQ

tekst: SP w Piątku

Skip to content