Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Zakończyli projekt w ramach programu „Uniwersytet Dzieci w Klasie”

Klasa V b piątkowskiej podstawówki, w roku szkolnym 2021/2022, uczestniczyła w projekcie ?Lekcje z emocjami. Jak dbać o swój nastrój??  w ramach programu Uniwersytet Dzieci w Klasie. W ramach projektu wychowawca p. A. Psiurska-Wujcik i nauczyciel wspierający p. Magdalena Siuda wraz z klasą zrealizowali cykl 8 lekcji w ramach zajęć z wychowawcą, spełniających założenia podstawy programowej.
Dzięki udziałowi w projekcie dzieci rozwinęły liczne kompetencje emocjonalne i społeczne oraz rozwijali samoświadomość. W trakcie zajęć uczniowie wzięli udział w aktywnościach, podczas których rozpoznawali, oswajali i wyrażali własne emocje. Poznali także strategie radzenia sobie z nimi. Dzięki temu rozwinęli i doskonalili empatię, wrażliwość i umiejętność współpracy. Nauczyciel, biorąc udział w projekcie, otrzymał konspekty, pomoce dydaktyczne dla siebie i uczniów. Dodatkowo miał możliwość skorzystania z oferty szkoleniowej fundacji. Szkolnym koordynatorem projektu była p. Agnieszka Psiurska?Wujcik. W ramach podziękowania za aktywny udział klasa V b otrzymała dyplom.

tekst i foto: SP w Piątku

Skip to content