Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Dwa tygodnie dobrej zabawy, czyli półkolonie z OSP

Zakończyły się Wakacje z OSP Piątek. Przez dwa tygodnie uczestnicy półkolonii (średni 40 dzieci każdego tygodnia) mogli liczyć na ciekawe zajęcia, spotkania wycieczki oraz inne atrakcje.  Dzieci wzięły udział m.in. w spotkaniu z pisarką Moniką Sawicką-Kacprzak, pogadance z policjantami, pokazie iluzjonisty, terapii śmiechem oraz wycieczkach do: Ośrodka Telewizji w Łodzi, ZOO w Płocku, skansenu w Kwiatkówku, Żelazowej Woli i Energosfery. W programie półkolonii znalazło się też spotkanie ze strażakami z miejscowej OSP, podczas którego dzieci poznały wiele ciekawostek na temat pracy strażaków ochotników oraz używanego przez nich sprzętu. Dzieci korzystały też z atrakcji przystanku Happy Busa goszczącego w Piątku w dniach 17-19 sierpnia. Każdego dnia uczestnicy półkolonii mieli też zapewnione drugie śniadanie.

W piątek, 18 sierpnia po wizycie na przystanku Happy Busa, w sali widowiskowej GOK miało miejsce podsumowanie i zakończenie półkolonii. Na tą okazje dzieci przygotowały krótki program artystyczny. Wręczono nagrody dla laureatów i uczestników konkursu plastycznego. Każde dziecko otrzymał też słodki upominek oraz zestaw gadżetów. Nie zabrakło również podziękowań dla organizatorów oraz Pań opiekujących się  dziećmi podczas półkolonii.
Półkolonie z OSP Piątek dofinansowane zostały przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i odbyły się przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Piątku, Gminną Biblioteką Publiczną w Piątku oraz pracującymi w wolontariacie Paniami – opiekunkami.

Skip to content