Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Zaszczep się i wygraj! Pieniądze, samochody, hulajnogi. Startuje loteria szczepionkowa

Od czwartku 1 lipca rusza Loteria Narodowego Programu Szczepień. Można w niej wygrać nagrody pieniężne, auta i hulajnogi elektryczne. Uczestnicy muszą być pełnoletni i przejść kompletną procedurę szczepienia. Loteria jest realizowana przez Totalizator Sportowy przy wsparciu spółek Skarbu Państwa. Startująca w czwartek loteria, zakończy się 30 września br. i obejmie całą Polskę. Uczestnicy muszą być pełnoletni oraz przejść kompletną procedurę szczepienia – albo być zaszczepionym dwoma dawkami, albo jedną, w zależności od producenta. Osoby, które się zarejestrują muszą wyrazić zgodę na udział w loterii do 30 września.

Chętni, którzy chcą wziąć udział w loterii, muszą się zapisać.
Można to zrobić:

  • dzwoniąc na bezpłatną infolinię 989;
  • przez stronę internetową pacjent.gov.pl na swoim IKP;
  • wysłać sms o treści SzczepimySie na numer 880-333-333
  • pójść do pobliskiego punktu szczepień.

W przypadku wygranej na numer telefonu komórkowego zostanie wysłane powiadomienie sms-em. Wiadomość sms zostanie także wysłana z PKO BP z kodem umożliwiającym wypłatę nagrody z bankomatu. Pieniądze będzie można również wypłacić w oddziale PKO BP.

Każdy z uczestników loterii będzie miał cztery szanse na wygraną.
Będzie też kilka kategorii nagród: codzienne, tygodniowe, miesięczne oraz nagroda główna.

Jeśli chodzi o nagrody natychmiastowe, to codziennie do wygrania będą nagrody pieniężne o wartości 200 zł przyznawane co 500 uprawnionej osobie lub 500 zł przyznawane co 2 tys. osobie. Pula nagród natychmiastowych wynosi 14 mln 300 tys. zł.

W przypadku nagród tygodniowych odbędzie się 12 losowań w każdą środę. Tutaj do wygrania będzie 60 nagród pieniężnych w wysokości 50 tys. zł oraz 720 hulajnóg elektrycznych.

Nagrody miesięczne ? przewidziano trzy losowania w okresie trwania loterii w trakcie, której będzie można wygrać sześć nagród pieniężnych w wysokości 100 tys. zł oraz sześć samochodów osobowych Toyota Corolla.

Losowanie finałowej nagrody nastąpi 6 października;
do wygrania będą dwie nagrody pieniężne w wysokości 1 mln zł oraz dwa samochody osobowe Toyota C-HR.

Jak przekazało biuro prasowe Totalizatora Sportowego, łączna pula nagród w loterii to ponad 22 mln 700 tys. zł ? chodzi zarówno o nagrody pieniężne, jak i rzeczowe. W przypadku losowań (tygodniowych, miesięcznych, finałowego) wyłonienie laureatów odbywa się za pomocą certyfikowanego urządzenia losującego.

Szczegóły dotyczące loterii, w tym terminy losowań oraz regulamin można znaleźć na www.gov.pl/szczepimysie/loteria.

Skip to content