Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Zaszczep się! Szczepionki chronią!

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna informuje że trwa kampania Komisji Europejskiej na rzecz szczepień United In Protection (#UnitedInProtection), która ma na celu zwiększenie zaufania poprzez podniesienie świadomości korzyści płynących ze szczepień.

Kampania obejmuje cztery główne aspekty szczepień, firmując je hasłem Zaszczep się: spraw, by szczepionki działały:

1. Podejście do szczepień przez całe życie: skierowane do szerokiego grona odbiorców, w tym rodziców, dziadków, opiekunów, nauczycieli itp.
2. Zmniejszanie braków w szczepieniach COVID-19: skierowanie do osób powyżej 60 roku życia, osób z problemami zdrowotnymi, pracowników służby zdrowia, kobiet w ciąży.
3. Zwiększenie ochrony przed grypą sezonową: skierowanie do osób powyżej 60 roku życia, osób z problemami zdrowotnymi, pracowników służby zdrowia, kobiet w ciąży.
4. Skoncentrowanie się na szczepieniach przeciwko HPV: skierowanie do dzieci w wieku przedszkolnym i nastolatków, studentów, rodziców, nauczycieli.

Strona internetowa kampanii jest już dostępna i przetłumaczona na wszystkie języki UE: https://vaccination-protection.ec.europa.eu/index_pl Jej głównym przeznaczeniem jest dostarczanie dokładnych, obiektywnych i aktualnych danych na temat szczepionek i szczepień. Zawiera ona też opis mechanizmów stosowanych w Unii Europejskiej (UE), które zapewniają, że dostępne szczepionki spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa i skuteczności.

Strona internetowa została opracowana przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) we współpracy z Komisją Europejską ? a konkretnie jej Dyrekcją Generalną ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności (DG SANTE) ? oraz Europejską Agencją Leków (EMA). Jest to inicjatywa Unii Europejskiej, opracowywana od przyjęcia w grudniu 2018 r. zalecenia Rady w sprawie ściślejszej współpracy w zakresie przeciwdziałania chorobom zwalczanym drogą szczepień. Treść zawarte na stronie tworzą eksperci w dziedzinie komunikacji i nauki, współpracujący ze wskazanymi organizacjami.

Jednocześnie informujemy, iż pod adresem https://vaccination-info.eu/pl dostępny jest, również w języku polskim, Europejski Portal Informacji o Szczepieniach.

tekst i foto: PSSE w Łęczycy

Skip to content