Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Zwiedzili jednostkę wojskową podczas dni otwartych koszar

W ramach projektu ?Modelowanie szkolnymi/przedszkolnymi systemami poradnictwa i orientacji zawodowej? uczniowie kl.IV ? VIII  Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie uczestniczyli w ?Dniu otwartych  koszar? z kampanią rekrutacyjną Ministerstwa Obrony Narodowej oraz ?Międzynarodowego Dnia Dziecka?.

Ten dzień to jedyna okazja aby zwiedzić jednostkę wojskową, obejrzeć sprzęt  i uzbrojenie  11 różnych jednostek wojskowych z całego kraju oraz zaproszonych żołnierzy z 1 Powietrznej Amerykańskiej Brygady Bojowej. Miał on przybliżyć dzieciom specyfikę jednostki wojskowej, zapoznać z jej przeznaczeniem, zadaniami, a także dokonaniami żołnierzy. Dzięki bezpośrednim kontaktom buduje się wzajemne zaufanie i zrozumienie dla tak trudnej profesji żołnierza zawodowego. Uczniowie mieli możliwość obserwowania między innymi treningu w tunelu aerodynamicznym, skoków spadochronowych, ćwiczeń pilotów i żołnierzy. Mogli również przymierzyć wyposażenie czy sprzęt, zasiąść w kabinie śmigłowców oraz różnego rodzaju samochody wojskowe itp.. Kolejną  atrakcją był przygotowany przez jednostkę tor przeszkód  na którym to dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności sportowe. Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Opiekę nad uczniami sprawowały koordynatorki projektu: Ewa Topińska, Ewelina Kucharska, Joanna Śliwińska, Ewa Garus  oraz opiekun Anna Grzelak.
tekst i foto: SP w Czernikowie

Skip to content