Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Lista Produktów Tradycyjnych

Zarząd Województwa Łódzkiego informuje, iż Województwo Łódzkie może się poszczycić 150 produktami wysokiej jakości wpisanymi na Listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w takich kategoriach jak: produkty mleczne, produkty mięsne, produkty rybołówstwa, warzywa i owoce, wyroby piekarnicze i cukiernicze, oleje i tłuszcze, miody oraz gotowe dania i potrawy.

Charakteryzują się one nie tylko wysoką jakością i wyjątkowością ale posiadają minimum 25-letnią tradycję wytwarzania, są związane z kulturą, historią województwa łódzkiego oraz są wytwarzane na terenie regionu łódzkiego.

Zarząd Województwa Łódzkiego podejmuje szereg działań mających na celu promowanie rodzimego, lokalnego sektora rolno-spożywczego, organizując m in. konkurs Tygiel Smaków, którego celem jest identyfikacja i promocja produktów o charakterze lokalnym, wytwarzanych tradycyjnymi metodami, stanowiących element dziedzictwa kulinarnego i tożsamości mieszkańców, stanowiących rozpoznawalną markę regionu.

Zarząd Województwa Łódzkiego zachęca do ubiegania się o wpis wyrobów lokalnej społeczności wiejskiej, producentów produktów rolno-spożywczych wysokiej jakości, kół gospodyń wiejskich oraz wszystkich osób związanych z dziedzictwem kulinarnym naszego województwa na Listę Produktów Tradycyjnych.

Wnioski o wpis na Listę Produktów Tradycyjnych należy składać do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego – Departament Rolnictwa i Ochrony Środowiska, Al. Piłsudskiego 8, 90-051 Łódź.
Szczegółowe informacje – tel. 42 291 97 67 oraz na stronie www.lodzkie.pl/rolnictwo.

plakat

 

Skip to content