Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Konkurs – Weekend na wsi

Marszałek Województwa Łódzkiego serdecznie zapraszam do udziału w trzeciej edycji konkursu ?Weekend na wsi?, którego celem jest popularyzacja wypoczynku na obszarach wiejskich, promocja gospodarstw kultywujących lokalne tradycje i smaczną regionalną kuchnię, a także propagowanie interesujących miejsc, obiektów oraz ofert atrakcyjnych turystycznie na obszarach wiejskich województwa łódzkiego.

W tym roku w konkursie mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy województwa łódzkiego, w tym właściciele gospodarstw agroturystycznych, obiektów świadczących usługi turystyczne na obszarach wiejskich województwa łódzkiego, w zależności od kategorii tematycznej:

Kategoria I – Weekend pełen atrakcji i smaku – zgłoszenie powinno zawierać minimum 5 zdjęć prezentujących obiekt: jego wygląd zewnętrzny, przestrzeń użytkową, otoczenie obiektu oraz propozycje spędzenia wolnego czasu i dodatkowych atutów w formie atrakcji rekreacyjnych lub kulinarnych oferowanych przez właścicieli obiektu.

Kategoria II – Aktywny weekend na wsi – film zgłoszony w ramach tej kategorii powinien prezentować ofertę aktywnego spędzania wolnego czasu w oparciu o infrastrukturę turystyczną, edukacyjną i kulturalną. Propozycja dla osoby/podmiotu niebędącego właścicielem gospodarstwa agroturystycznego i podmiotów prowadzących działalność w sektorze turystycznym. Film powinien być relacją z pobytu turysty w prezentowanych miejscach/obiektach/podmiotach/przedsięwzięciach.

Kategoria III – Smaczny weekend na wsi – film zgłoszony w ramach tej kategorii powinien prezentować obiekty opierające swoją działalność na tradycji kulinarnej polskiej wsi, bądź funkcjonujących na terenie województwa łódzkiego szlakach kulinarnych. Propozycja smacznego weekendu na wsi przygotowana przez osoby/pod mioty niebędące właścicielami gospodarstw agroturystycznych i podmiotów prowadzących działalność w sektorze turystycznym na obszarach wiejskich województwa łódzkiego Film powinien być relacją z pobytu turysty w prezentowanych miejscach/obiektach/podmiotach/przedsięwzięciach.

Łączna pula nagród we wszystkich kategoriach wynosi 40 000 zł.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 5 września 2022 roku. Więcej informacji o konkursie i zgłoszeniach znajdą Państwo na stronie internetowej Jednostki Regionalnej Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Łódzkiego: www.lodzkie.ksow.pl

plakat

 

Skip to content