Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Alicja z Piątku w gronie 20 finalistek Miss Polonia

Znamy już finalistki konkursu Miss Polonia 2023! Wśród dwudziestu szczęśliwych zwyciężczyń znalazła się m.in. pochodząca z Piątku Alicja Adamiak. Półfinał Miss Polonia 2023 odbył się 12 marca w Warszawie. Wyłoniono podczas niego 20 najpiękniejszych Polek, które awansowały do wielkiego finału konkursu i będą miały szansę powalczyć o główną nagrodę.

Wśród nich znalazła sie m.in. pochodząca z Piątku, Alicja Adamiak. Przypomnijmy, Alicja ma na swoim koncie sukces w wojewódzkim etapie konkursu Miss Polonia. Zdobyła wówczas tytuł II Wicemiss.

Pierwszym etapem półfinału były indywidualne rozmowy z kandydatkami. Dziewczyny w trójkach stawiały się przed jury, by odpowiedzieć na kilka pytań. Rozmowy były prowadzone na różne tematy, mające na celu poznanie kandydatek oraz sprawdzenie ich wiedzy o świecie. Pytania zadawane były zarówno w języku polskim, jak i angielskim.
W międzyczasie trwała organizowana przez Fundację Wsparcie Na Starcie akcja dotykam=wygrywam, której Konkurs Miss Polonia jest patronem od 2020 roku. Kandydatki miały możliwość dowiedzieć się o profilaktyce raka piersi oraz noszeniu odpowiednio dopasowanego biustonosza.

Drugim etapem półfinału był pokaz w bikini. Kandydatki prezentowały się na scenie w kostiumach, dzięki czemu jury mogli zapoznać się z ich sylwetkami oraz umiejętnością chodzenia po wybiegu. Po pokazie nastąpiła druga obrada komisji, która musiała podjąć trudną decyzję dotyczącą wyboru dwudziestu finalistek.

Razem z Alicją o tytuł Miss Polonia 2023 i bursztynową koronę zawalczą: Klaudia Archacka, Julia Rychlik, Weronika Falkowska, Agnieszka Orzoł, Julia Lachowska, Karolina Kulczyńska, Martyna Mendelska, Katarzyna Socha, Magdalena Szewczyk, Adrianna Śmiałek, Izabela Daszkowska, Agnieszka Sobczyk, Kornelia Gołębiewska, Ewa Jakubiec, Linda Filipkowska, Zuzanna Gazda, Adrianna Koperska, Sandra Samrowska i Sophie Williams.

foto: www.misspolonia.com.pl

Skip to content