Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Basen w Topoli Królewskiej zaprasza

Kryta Pływalnia przy Samorządowej Szkole Podstawowej im. Wł. Łokietka w Topoli Królewskiej została oddana do użytkowania w lutym 2023 r. Jest to pierwszy tego typu obiekt zarówno na terenie Gminy Łęczyca, jak i Powiatu Łęczyckiego. Powstał dzięki dofinansowaniu pozyskanemu przez Gminę Łęczyca ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Obiekt dostosowany jest także do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Główne wejście do obiektu znajduje się na północnej elewacji bezpośrednio z poziomu urządzonego terenu. Dala osób poruszających się na wózkach zamontowana została winda wewnątrz korytarza głównego bezpośrednio przy wejściu, a także przygotowano szatnie z bezpośrednim wejściem na halę basenową.

W ramach obiektu do dyspozycji użytkowników oddano:

  • czterotorowy basen główny o wymiarach 16,7m x 8,5m i o zmiennej głębokości od 1,0 m do0 1,5m. Jest on także dostępny dla osób z niepełnosprawnościami, dzięki specjalnej platformie służącej do opuszczania osób do basenu,
  • brodzik o wymiarach 3m x 4m i głębokości 0,5m wraz z zjeżdżalnią dla dzieci,
  • zjeżdżalnię rurową z rynną hamownią,
  • wannę SPA,
  • saunę suchą o powierzchni 7m2.

Więcej informacji oraz cennik biletów wstępu

Skip to content