Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Bezpieczeństwo podczas nadchodzących wakacji

W trosce o bezpieczeństwo przedszkolaków i uczniów Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie we wtorek, 14 czerwca 2022r. odbyło się spotkanie z przedstawicielami Posterunku Policji w Piątku. Tematem przewodnim spotkania było ?Bezpieczeństwo podczas nadchodzących wakacji?.

Uczniowie mieli okazję wysłuchać informacji o zagrożeniach i możliwościach ich uniknięcia podczas letniego wypoczynku oraz pobytu w domu bez opieki rodziców. Podczas prelekcji dzielnicowi ostrzegali także przed kąpielami i zabawami w miejscach niedozwolonych. Szczególną uwagę zwrócono na powinność korzystania z kąpielisk strzeżonych z udziałem ratownika oraz o wszelkiego rodzaju zagrożeniach wynikających z kąpania się. Przypomnieli jak należy postąpić, gdy potrzebujemy pomocy, w jaki sposób należy reagować w sytuacjach zagrożenia. Zasygnalizowano, że wszyscy niezależnie od tego, czy spędzają ten czas w  miejscu zamieszkania czy na zorganizowanych wyjazdach zobowiązani są do bezwzględnego przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Ponadto policjanci przypomnieli o niebezpieczeństwie i zagrożeniach, jakie mogą  spotkać uczniów w ruchu drogowym np. przechodząc przez pasy w słuchawkach bądź z telefonem. Apelowano do najmłodszych, aby nie wchodzili do strefy prac polowych. Jeżeli starsze dzieci pomagają w pracy dorosłym, należy  upewnić się, że maszyny rolnicze są sprawne technicznie i ich użycie nie spowoduje tragedii. Pani funkcjonariusz uczuliła również starszych uczniów na zagrożenia płynące z Internetu, przypomniała o odpowiedzialności karnej nieletnich, o właściwym korzystaniu z mediów społecznościowych oraz niebezpieczeństwach związanych  z cyberprzemocą. Niezależnie od wieku trzeba uważać na niebezpieczeństwa płynące z sieci.

Na zakończenie dzielnicowi uświadomili uczniom, iż przestrzeganie określonych reguł i zachowanie zdrowego rozsądku w trakcie dnSpotkanie przebiegło w miłej atmosferze.

tekst i foto: SP w Czernikowie

Skip to content