Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Nagrodzone ilustracje uczniów z podstawówki w Piątku

20 uczniów klas I ? III ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku, pod kierunkiem bibliotekarza Marzeny Sukienni,  wzięło udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. ?Śmiechu warte – ilustracja do wiersza Agnieszki Frączek?  zorganizowanym przez Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży w Łęczycy.  Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań i zamiłowań czytelniczych, promocja biblioteki i rozwijanie wyobraźni oraz ekspresji plastycznej dzieci. Najmłodsi uczniowie z Piątku przygotowywali prace w formacie A4, dowolną techniką. Uczniowie bardzo chętnie podeszli do zadania.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco?

w kategorii klas  0 – I
Wyróżnienie – Zuzanna Janicka kl. I b, Natalia Kmieciak kl. I b

w kategorii klas II-III
I miejsce –  Tymon Pawlak kl. IIIb
II miejsce –  Alicja Zalewska kl. IIIa i Amelia Nowakowska kl. IIIb
III miejsce – Maja Wujcik kl. IIIb i Julia Kmieciak kl. IIIb
Wyróżnienie –  Anna Gałązka kl. II a, Konrad Karlikowski kl. IIa, Milena Zając kl. IIIa

Zwycięzcy i wyróżnieni  w dniu 15 czerwca 2022r. zostali zaproszeni do Biblioteki w Łęczycy na uroczyste wręczenie  nagród.

– Dziękuję serdecznie uczniom naszej szkoły oraz ich rodzicom  za udział w konkursie. Informuję , że prace nagrodzone naszych uczniów można oglądać na wystawie w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży w Łęczycy do 6 lipca 2022 r. –  poinformowała bibliotekarka Marzena Sukiennik.

Zwycięzcom  serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

tekst i foto: SP w Piątku

Skip to content