Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Bezpieczne ferie – spotkanie online uczniów podstawówki w Czernikowie

Już za kilka dni na terenie województwa łódzkiego rozpoczną się ferie dla dzieci i młodzieży. Mając na uwadze ich bezpieczeństwo policjanci przeprowadzili spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej w Czernikowie. Profilaktyczna lekcja odbyła się online.

W poniedziałek, 7 lutego 2022 roku st. sierż. Emilia Augustyniak z Komendy Powiatowej Policji we Łęczycy, która zajmuje się profilaktyką przeprowadziła spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie.
Mając na względzie bezpieczeństwo sanitarne lekcja odbyła się online.  Głównym jej tematem były zagadnienia związane z bezpieczeństwem podczas zimowego wypoczynku. Omówione zostały zasady właściwego poruszania się po drogach, ze zwróceniem uwagi na ważną role elementów odblaskowych. Dodatkowo mając na uwadze, że sytuacja zmusza uczniów do coraz częstszego korzystania z internetu policjantka poruszył temat bezpieczeństwa w sieci. Przypominając o zagrożeniach, które mogą mogą tam spotkać zachęcała do aktywności na świeżym powietrzu.
Życzymy bezpiecznych ferii i do zobaczenia – tym razem w szkole.
tekst i foto: KPP w Łęczycy, SP Czerników

 

Translate/Перекладач
Skip to content