Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Apteki, w których zrobisz test antygenowy

Już w ponad 20 aptekach z województwa łódzkiego można wykonać szybki test antygenowy.  Ze względów bezpieczeństwa w aptekach są dwa osobne wejścia i specjalnie wydzielona przestrzeń do wykonywania testów. Co istotne, aby zrobić test nie musimy mieć skierowania, a wyniki często są dostępne już nawet po piętnastu minutach.
Testy w aptekach są bezpłatne. Nie płaci za nie pacjent tylko Narodowy Fundusz Zdrowia. Co istotne do wykonania badania nie jest potrzebne skierowanie. Przeszkolony do tego farmaceuta pobierze od pacjenta wymaz z nosa i gardła, a wynik badania zaraportuje do systemu EWP. Pacjent otrzyma wynik za pośrednictwem smsa lub przez konto IKP.

Mobilne punkty pobrań wymazu – https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/test-w-mobilnym-punkcie-pobran#apteki

 

Skip to content