Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Bezpośredni kanał sprzedaży polskiej żywności do gastronomii

Miło nam poinformować, że wysiłkiem środowisk gospodarczych oraz ekspertów rynku uruchomiono nowy, bezpośredni, ogólnopolski kanał sprzedaży żywności do gastronomii. Nowoczesna platforma foodbuy.pl pozwala na stałe dostarczanie produktów z najdalszych zakątków Polski do kilkudziesięciu tysięcy lokali gastronomicznych bez pośrednictwa innych podmiotów. Takie rozwiązanie daje przełomową możliwość realnych oszczędności w gastronomii ale też nowy kanał sprzedaży i znaczące zwiększenie rentowności po stronie polskich rolników i przetwórców żywności.

W związku z rozwojem tego społeczno – gospodarczego przedsięwzięcia uprzejmie prosimy o pomoc w zawiadomieniu wszystkich kluczowych dla regionalnego rolnictwa i przetwórstwa spożywczego podmiotów, instytucji i środowisk. Proszę też, jeśli to możliwe, o wsparcie medialne w regionie. Bardzo nam zależy aby rolnikom i producentom żywności z Państwa powiatu, w sposób systemowy i opłacalny, szeroko otworzyć drzwi do ogromnego rynku gastronomicznego.

Jestem przekonany, że w postpandemicznej rzeczywistości, obarczonej również wysoką inflacją i innymi niepewnościami, nasze wspólne działanie pozwoli dać realne wsparcie tysiącom mieszkańców Państwa powiatu utrzymujących się z gastronomii i produkcji rolnej. Ciężko nam się pogodzić z tym, że żywność, która trafia do gastronomii, u producenta jest kupowana przez pośredników niemal za bezcen, a na końcu tego łańcucha, dla gastronomów, jej cena jest windowana do granic możliwości.

Nasz projekt ma charakter w pełni rynkowy choć niekomercyjny. Operator foodbuy.pl nie jest pośrednikiem, nie jest pobierana ani marża ani prowizja a jedynie drobne opłaty serwisowe, utrzymujące system i proces zakupowy. Bardzo Państwa proszę o wsparcie tej gospodarczej inicjatywy. Zapraszam do zapoznania się ze szczegółami naszego działania na stronie foodbuy.pl

pismo

Skip to content