Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Bieg Papieski – podium uczniów piątkowskiej podstawówki

W środę, 13 października 2021 r. w Parku Miejskim w Łęczycy po raz dwunasty zorganizowano Bieg Papieski dla uczczenia 43 rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na Papieża. W rywalizacji wzięło udział wielu zawodników z powiatu łęczyckiego w tym także reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku.

W konkurencjach mierzyli się najmłodsi – przedszkolaki, którzy biegli za Liderem: Filipem Dudką, uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz dorośli w kategorii Nordic Walking oraz OPEN, którzy do przebiegnięcia mieli Milę Papieską o dystansie 1609 metrów. Dla najlepszych zawodników były oczywiście nagrody, które wręczał Sekretarz Miasta Łęczyca – Edward Banasik, a dwie specjalne nagrody ufundował ks. dziekan Sławomir Sobierajski: dla najlepszego biegacza i najlepszej biegaczki w kategorii OPEN.
Na każdego uczestnika i uczestniczkę czekał słodki poczęstunek, a pogoda ? choć próbowała być kapryśna ? ostatecznie dopisała, dzięki czemu XII Bieg Papieski stał się faktem, a tradycja została podtrzymana.

Szkołę Podstawową w Piątku reprezentowało 11 uczniów pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego pani A. Raj. Startowali w kategorii klas VII – VIII dziewcząt i chłopców. Trasa do pokonania liczyła 1000 metrów. W biegu w kategorii klas VII – VIII zgłosiło się ogółem 20 dziewcząt i 15 chłopców ze szkół podstawowych powiatu łęczyckiego.

W kategorii chłopców uczniowie z podstawówki w Piątku zajęli czołowe miejsca:

I miejsce – Witold Matusiak klasa VIII a

III miejsce – Patryk Matusiak klasa VII a

W kategorii dziewcząt:

V miejsce – Anna Marszałkowska klasa VIII b

Uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i medalami. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
tekst i foto: SP w Piątku

 

Skip to content