Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Dotknij Olimpijskiego Medalu z Dariuszem Goździakiem

We wtorek 21 września w godzinach popołudniowych w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku odbyła się niezwyczajna lekcja – spotkanie z pięcioboistą Dariuszem Goździakiem. W spotkaniu uczestniczyli również: Mieczysław Nowicki ? Prezes Regionalnej Rady Olimpijskiej w Łodzi wraz z Wiceprezesem Tomaszem Rossetem oraz Prezes LKS ?Malina? Piątek Bogdan Urbanek.

Dariusz Goździak opowiedział o swojej ścieżce sportowej, o sukcesach i porażkach. Zaapelował do zebranych ?byśmy kierowali się zawsze zasadami fair play?. Namawiał, by rezygnować z wielogodzinnego spędzania czasu przed komputerem, czy z telefonem komórkowym. Apelował do uczniów, by znajdowali czas na uprawianie sportu zgodnie z własnymi zainteresowaniami. Namawiał do uprawiania pięcioboju, a w szczególności szermierki. Zachęcał młodych ludzi do nauki i aktywności fizycznej, co zaowocuje w przyszłości.
– ?Nie marnujcie czasu na bezczynność. Nie zwalniajcie się z zajęć wychowania fizycznego. Miejcie marzenia? – prosił sportowiec. Podkreślał także, że ?droga jest zawsze otwarta do medalu, to zależy  także od nas samych, od naszej postawy?.
Oczywiście uczestnicy spotkania mieli możliwość dotknięcia trofeów sportowca ? m.in. jego złotego medalu z Barcelony.
Uczniowie jak i dorośli uczestnicy spotkania zadawali wiele ciekawych pytań. Uczniowie podziękowali Gościom gromkimi brawami za niezwyczajną lekcje wychowania fizycznego. Na koniec Krystyna Grabowska, w imieniu Burmistrza Piątku – Krzysztofa Lisieckiego, wręczyła Dariuszowi Goździakowi Certyfikat  potwierdzający  pobyt w geometrycznym środku Polski w dniu 21 września 2021r. Mieczysław Nowicki uhonorował Panią dyrektor szkoły znaczkiem Mistrzostwa Świata TOKIO 2020, a honorowy Gość wpisał się do szkolnej kroniki.

tekst i foto: SP w Piątku

Skip to content