Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

„Drogi do Niepodległości” – gra terenowa w podstawówce w Piątku

W środę 7 listopada 2018 r. Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę zorganizowała grę terenową dla uczniów klas VII i VIII. Uczestnicy zostali podzieleni na czteroosobowe drużyny. Powstało siedem punktów z zadaniami do wykonania:
1. Zakładanie opatrunku rannemu
2. Rzut granatem
3. Strzelanie do tarczy
4. Quiz ?Drogi do Niepodległości?
5. Portrety ?Ojców Niepodległości?
6. Krzyżówka
7. Pieśni legionowe.
Gra była na punkty. Rywalizacja i nietypowa forma zajęć wzbudziły dużo emocji. Uczniowie z zaangażowaniem wykonywali zróżnicowane zadania: umysłowe, ruchowe i zręcznościowe. W ten atrakcyjny sposób utrwalili wiedzę o najważniejszych wydarzeniach towarzyszących odzyskaniu niepodległości i postaciach, związanych z walkami o wolność i tworzących historię II Rzeczypospolitej. Doskonalili umiejętność współpracy i dobrze się bawili.
Wygrała drużyna ?POWSTAŃCY? z klasy VIII b, która zdobyła najwięcej punktów, w składzie: Darmach Remigiusz, Goździk Patryk, Tylka Kamila, Warzycki Dawid. II miejsce zajęła drużyna ?NIEZŁOMNI? z klasy VIII b w składzie: Grzelak Dominika, Jaworska Aleksandra, Stróżowski Jakub, Wasielewski Krzysztof. III miejsce zajęła drużyna ?LEGION BIAŁYCH ORŁÓW? z klasy VII a w składzie: Antczak Jakub, Gałązka Klaudia, Osiecki Hubert, Liczkowski Mateusz.

Szkoła pozyskała sojuszników, którzy pomogli w przeprowadzeniu gry. Byli to członkowie Towarzystwa Miłośników Piątku i Okolic oraz Stowarzyszenia Kobiet Geometrycznego Środka Polski. Wszystkim dziękujemy za ogromne zaangażowanie.Nagrody dla uczestników gry zostały sfinansowane ze środków Ministra Edukacji Narodowej w  ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021. Konkurs MEN ?Godność, Wolność, Niepodległość? jest częścią w/w Programu, z którego nasza szkoła otrzymała dotacje w kwocie 8 tysięcy zł.
Organizatorem gry terenowej była: p. A. Przybylak ? wicedyrektor szkoły, a przeprowadziły i wspierały : p. D. Pałczyńska, p. M. Tomalak, p. M. Sukiennik, i  p. B. Jankiewicz.

tekst i foto: SP w Piątku

Skip to content